Ev Yapımı Salça - Kilis Salçası

Ev Salçası

Her geçen gün hayatımız teknolojik anlamda ilerlerken, doğallık anlamında ise geriye düşmektedir. Çocukların ellerine çikolata ve cipsleri veriyoruz. 1 sene dayanan gıdaları onlara verdiğimizde onları elimizle kısırlaştırıp, zehirliyoruz..

Evimizde organik ve doğal olanını kullanmalıyız

Ev toplumun en küçük birimidir. Aile içinde organik ve doğal olanını mutlaka yedirmeliyiz. Ev yapımı salçamız, %100 domates veya biberden üretilmektedir. İçerisinde koruyucu olarak kanserojen kimyasallar yerine kaya tuzu kullanıyoruz.

Organik olması bizim için önemli

Yaptığımız iş zaten doğal gıda üretmek ve bunu satmaktan ibarettir. Bizler evimizde kullanmadığımız, ailemize yedirmediğimiz hiçbir ürünü satmayız.

 

Kilis  Ev Salçası

Anadolu coğrafyası ve özellikle güneydoğu Anadolu coğrafyası bu ürünlerin ortaya çıkış yeridir. Kilis ev salçası ve Gaziantep ev salçası olarak satışını yaptığımız bu salçalar, gerçekten damağınızda tat bırakır.

Bu salçalar ile yemek yaptığınızda yemeğe bir reha ve aroma veriyor. Bunu içerisinde barındırdığı doğallık ile yapıyor.

 

Çok basit bir örnek vermek gerekirse, teneke kutu veya normal market salçaları satın aldığınızda, salçalı makarna bile yaptığınızda yemeğin rengi kırmızıya dönüşüyor ve çok az bir salça tadı geliyor.

Ama Kilis ev salçası veya Gaziantep ev salçası ile bir makarna yaptığınızda, sanki taze biber yiyiyormuş gibi tadı zaten alacaksınız. Ayrıca bu yemekten alacağınız vitamin ve mineral ise cabası olur.

 

Güneydoğu mutfağı lezzetini baharatları yerine göre kullandığı için çok başarılıdır.

Büyük şehirlerde insanlar yemeği bir ihtiyaç olarak görür fakat güneydoğu bunu bir gelenek, örf, kültür, öz benlik olarak benimser. Bunun için, bayramlarda özel yemekler pişer, düğünlerde özel yemekler pişer.

Özel yemekler ise özel hammadde ile yapılır

Siz gidip ağır ve maliyetli bir yemek yapacağınız zaman, ürünlerin fabrikasyon olanını kullanırsanız, o yemekten bir hayır çıkmaz. Bunu bilen insanlaar ve toplumlar kendi ihtiyaçlarını kendileri yapıyorlar. Salçalık biber 200 300 kilo alıp evinde kızı ve geliniyle, komşuları ile yardımlaşarak bir sene tüketilecek erzağını ayarlıyor ve kilerine koyuyor.

 

Kendi erzağını yapamayanlar bizlerden temin ediyorlar

Apartman dairesinde oturan halk, artık rahat hareket edemiyor ve bildikleri kişilere salçasının ve erzağının siparişini vererek ücreti karşılığı ürün alıyorlar.

 

Senelik salça siparişlerini topluca yapıyoruz

Farklı illerde bulunan müşterilerimize 20 kilo 50 kilo salça siparişi gönderiyoruz. Bunun için sebzelerin en ucuz ve kaliteli zamanı olan yaz aylarında üretime başlıyoruz ve eylül ayı gibi bunu sonlandırıyoruz. Bölgede hem istihdam yaratılıyor hem de  temiz ürünleri isteyenlere gönderiyoruz.

Kilis salçasını incelemek için tıklayınız

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten