Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 18 Ürün

Salça Fiyat


Ev Yapımı Salça

Biber ve domatesten yapılan 2 çeşit salçamız vardır. Bu sebzelerimiz yaz sıcağında olgunlaştıktan sonra temmuz ve ağustos aylarında hasat edilirler. Evlerde ve salça çekme dükkanlarında yıkanır, bölünür ve tuzlandıktan sonra makinede çekilir. Çıkan püre kıvamındaki salça kaynatarak veya güneşte bekletilerek suyunun çekiştirilmesi ile lezzetli kıvamına ulaşır.

 

Ev Yapımı Salça

 

Evlerde yaz aylarının sonuna doğru kışlık salça için telaş başlar. Her hane kendi ihtiyacı kadar salça yapımı için yardımlaşarak sonbahar yağmurları başlamadan salçasını güneşin altında çekişmesi için günlük 3-4 defa karıştırır. Ev yapımı salçaların lezzetli olmasının ana nedeni, güneşin altında bekletildiği için daha lezzetli ve sert kıvamda olmasındandır.

 

Acı Biber Salçası

 

Acı biber salçası yazın sıcağında iyice olgunlaşıyor ve acılığından kan kırmızı renk alıyor. Hasat edilince ise köylü bayanlar tarafından 2-3 kat eldiven giyilerek sapından ve tohumlarından ayrılıyor. Zehir gibi olan bu biberler direkt cilde temas edince çok uzun süre yanma hissi yaşatıyor.


 

Tatlı Biber Salçası

 

Tatlı biberler makinede çekildikten sonra ister bahçelerde odun ateşinde kaynatılarak pişirilme yöntemi ile hazırlanır, isterse güneşin altında bekletilerek daha uzun bir sürede suyu buharlaştırarak hazırlanır. 2 türlü de lezzetli olan Biber salçası afiyet ile tüketilebilir.

 


Domates Salçası

 

Domates salçası her evde istisnasız bulunmaktadır. Biber salçası tercih meselesi olsada domates salçası hafif lezzeti ile yemeklere renk ve lezzet

vermektedir. Domates salçası çeşitlerimiz ile yılın her mevsiminde müşterilerimize doğal ve ev yapımı domates salçası gönderimi yapıyoruz.

 

Antep Salçası

 

Hatay salçası, Antep salçası, Kilis salçası birbirine benzer lezzetlere sahiptir. 3 İl birbine komşu il olması sebebi ile kültürel olarak birbirine

çok yakındır. Antep salçası satın almak için elmacı pazarında tarihi dükkanlara uğramanız faydanıza olacaktır. İsterseniz online olarak web sitemizden antep salçası sipariş verebilirsiniz.


Antep Salçası Nereden Alınır ?

Lezzetli antep salçası nereden satın alınır diye aradığınızı duyar gibiyiz J Antep salçasını web sitemizden güvenle sipariş verebilirsiniz. 3 gün içinde kapınıza kadar gönderilecektir.

 

Urfa Salçası

Urfa salçası kendi özel biberi olan isot biberinden üretilmektedir. Normal salçalara nazaran güneşte beklemesinden ötürü rengi biraz daha koyu ve tadı daha bir aromaya sahiptir. Çok aşırı acı olmayan urfa isot biberi salçasını bilenler, farklı bir salça almıyorlar..

 

Urfa Biber Salçası Nereden Alınır ?

Urfa biber salçası web sitemizden satın alabilirsiniz. Kilisten Gelsin bölge şehirlerin ve güneydoğu mutfağındaki lezzetlerin satışını yapan doğal ürünler online satış sitesidir.

 

Hatay Salçası

Hatay Biber salçası oldukça lezzetli bir diğer salça çeşitidir. Hatay salçası genelde kaynatarak yapılmaktadır. Salçanın küflenmemesi için kaya tuzu ilave edilmektedir. Özenle ve titizlikle üretilen hatay salçası satın almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hatay Salçası Nereden Alınır ?

Hatay salçası nereden alınır:Hatay da faaliyet gösteren yöresel ürün dükkanlarından, hatayda bulunan tanıdıklarınızdan veya kilistengelsin web sitemizden hatay salçası satın alabilirsiniz. Kargo ile 3 gün içinde kapınıza kadar gönderim yapılmaktadır.

Organik Salça

 

Market salçası diye tabir ettiğimiz konserve salçaları bozulmaması için kimyasal kullanma durumu olduğundan lezzetleri bizim salçalarımız gibi olmuyor. Fabrika toplu üretim olduğu için standart üretim yapıyor. Bizler ise Kilisten gelsin olarak üretimimizi kendi imkanlarımız doğrultusunda yapıyoruz. Salçalarımıza tuz ekliyoruz, güneşte bekletiyoruz, üzerine çok ince bir tabaka zeytin yağı ekliyoruz ve güneş görmeyecek depolarda beklemeye alıyoruz.

 

Salça Fiyatı

 

Ev Salçası Fiyatları

 Salça İlgili Kelimeler

#salçafiyat #evyapımısalca #salcasatinal 

 

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.