Vücut Çatlaklarına İyi Gelecek YağlarCilt yüzeyinde meydana gelen ince ve nefes renkli çizgiler, vücut çatlakları olarak adlandırılır. Karın bölgesi, kolların üst kısımları, kalça ve göğüs vücut çatlaklarının yoğunluk gösterdiği bölümlerdir. 

Vücut çaklaklarını ortadan kaldırmak için bu yağları kullanmanın yanı sıra düzenli olarak egzersiz yapılması da örutubet taşır.

Hint yağı:

Vücut çatlaklarının bulunduğu kısma Hint yağıyla 10 dakika hafif hareketler ile masaj yapılır. İnce yapılı ve pamuklu bir bez kullanarak bölgenin sarılması gerekir. Sıcak su torbası, ısıtma pedi benzer biçimde bir ürün ile ilgili bölgenin yarım saat sıcak tutlması gerekir. Bu işlem bir ay süresince günlük olarak uygulanmalıdır. Hint Yağı Satın Almak İçin Tıklayın..

Kakao yağı:

Cilt için çok faydalı bir madde olan kakao yağı, günde 2 kez olmak üzere ilgili bölgeye uygulanmalıdır. İşlemin tesirini gösterebilmesi için minimum 2 ay boyunca günlük olarak tekrarlanmalıdır.
E vitamini yağı: Cildin esnekliğini artıran E vitamini yağı, vücudun gergin kısımlarına uygulanır. Bu işlem günde iki kere tekrarlanır. Kakao Yağı Satın Almak İçin Tıklayın..

Zeytinyağı:

İçerdiği antidoksin maddeler yardımıyla zeytinyağı, vücut çatlaklarını gidermede kullanılır. Zeytinyağı, ılıkken sorunlu bölgelere uygulanır. Zeytin Yağı Satın Almak İçin Tıklayın..

Avokado yağı:

A, D ve E vitaminleri yönünden varlıklı olan avokado yağı, cildin pürüzlü yapısını düzeltirken bir taraftan da esnekliğini arttırır. Esnekliğin artması ile vücut çatlakları ortadan kalkar. Avakado Yağı Satın Almak İçin Tıklayın..

Lavanta yağı:

Vücudun naturel yapısını koruyarak oluşabilecek çatlakların önlenmesini sağlayan lavanta yağı sivilce oluşumunu da engeller. Lavanta Yağı Satın Almak İçin Tıklayın..

Kuşburnu yağı:

Cilde esneklik sağlayan kuşburnu yağı, nazik bir masajla sorunlu bölgeye uygulanır. Kuşburnu yağı, cilt çatlaklarına iyi gelen diğer yağlar ile bir karışım haline getirilerek de kullanılabilir.UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten